Oprócz odpowiednio dopasowanych butów roboczych oraz rękawic, podstawowym ekwipunkiem każdego pracownika są również dobrze dobrane spodnie robocze. Na rynku nie ma spodni uniwersalnych, które można by było zastosować w każdym zawodzie, dlatego ubranie to powinno być zamawiane pod tym względem konkretnych potrzeb. Na początek należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wybór spodni roboczych idealnie dopasowanych do konkretnego stanowiska pracy. Zupełnie inne spodnie będą potrzebne pracownikowi budowlanemu niż np. spawaczowi. Należy również zwrócić uwagę na to, aby ubranie robocze spełniało określone normy i było wykonane z wysokiej jakości tkaniny. W ten sposób spodnie będą służyć pracownikowi przez wiele długich lat.

Czym charakteryzują się najlepsze spodnie robocze?

Poszukując najlepszych spodni roboczych, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest liczba kieszeni. Spodnie powinny mieć pojemne worki kieszeniowe oraz specjalne kieszenie na narzędzia, aby wszystko można było mieć zawsze pod ręką. Oprócz użyteczności ważny jest również sam wygląd i w tym przypadku nie ma żadnego problemu, ponieważ firmy zajmujące się produkcją takich ubrań oferują modele w różnych fasonach i kolorach. Bez problemu więc będzie można zamówić spodnie robocze dla malarza czy odblaskowe dla pracującego przy budowie dróg.

images

Z jakiego materiału powinny być uszyte spodnie robocze?

Jak wybrać spodnie robocze dopasowane do konkretnej branży? Poszukując odpowiednich ubrań, dobrze jest poznać wszystkie możliwości, jakie oferują firmy zajmujące się taką produkcją. W większości prac niezbędne są elastyczne spodnie, które nie będą ograniczały ruchów podczas schylania się, kucania czy pracy wykonywanej na drabinie. Na rynku dostępna jest szeroka gama modeli, które są solidne, rozciągliwe, a nawet ognioodporne. Wytrzymałe spodnie robocze wcale nie muszą być grube i niewygodne. Wiele ubrań uszytych jest z cienkiego materiału, a mimo tego charakteryzują się one wysoką odpornością na przetarcia i uszkodzenia. Na budowę świetnie sprawdzają się modele wykonane z wodoodpornej tkaniny, dzięki czemu skutecznie chronią pracownika przed wilgocią i wodą. Wysokiej klasy spodnie robocze charakteryzują się dodatkowymi wzmocnieniami w miejscach, które najbardziej narażone są na uszkodzenia. Posiadają również specjalne wstawki, aby zabezpieczyć kolana i kieszenie przed rozdarciem.
image

Jakie wybrać spodnie robocze na lato?

Przedsiębiorcy bardzo często zastanawiają się, jakie spodnie robocze zamówić dla pracowników wykonujących zadania w wysokich temperaturach. Ze względu na charakter wykonywanej pracy, pracownik nie może założyć krótkich spodenek roboczych. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku są modele zaprojektowane z materiału posiadającego oddychającą i przewiewną strukturę. Taki produkt ma również, nowoczesne, odpinane wywietrzniki, dzięki czemu bez problemu przebiega cyrkulacja powietrza. Wybierając konkretny rodzaj spodni roboczych, można również doradzić się pracowników zatrudnionych w firmie zajmującej się produkcją odzieży BHP – BHP Maniak.